Make your own free website on Tripod.com

Výstavy na území ČSR 1945 - 1992 : 1. část (1945-1960)

Exhibitions on territory of Czechoslovakia 1945 - 1992 : 1st Part (1945 - 1960)

Ausstellungen auf dem Territorium der Tschechoslowakei 1945 - 1992 : 1. Teil (1945-1960)

 

Doporučený dopis odeslaný zvýstavy Brno 1946 A registered letter sent from Brno 1946 exhibition

 

Rok

Název výstavy

Typ výstavy

Místo konání

Year

Name of exhibition

Type of exhibition

Location

Jahr

Ausstellungsbezeichnung

Ausstell.- art

Ausstellungsort

1945

I. výstava pošt. zn.

M

Hronov

 

 

 

 

1946

filatelistická výstava

CS

Brno

 

filatelistická výstava

M

Náchod

 

filatelistická výstava

M

Mnichovo Hradiště

 

filatelistická výstava

M

Semily

 

filatelistická výstava

M

Sušice

 

 

 

 

1950

PRAHA 1950

CS

Praha

 

 

 

 

1951

filatelistická výstava

K

Plzeň

 

filatelistická výstava

K

Ostrava

 

filatelistická výstava

K

Košice

 

filatelistická výstava

P

Hronov

 

filatelistická výstava

P

Náchod

 

filatelistická výstava

P

Hradec Králové

 

I. výstava pošt. zn. ROH

P

Praha

 

filatelistická výstava

P

Broumov

 

 

 

 

1952

Bratislava 1952

CS

Bratislava

 

 

 

 

1953

filatelistická výstava

K

Brno

 

 

 

 

1954

Filatelistická soutěž Brněnského kraje

K

Brno

 

J. A. Švengsbír - miniaturní grafika

N

Brno

 

Výstava maďarských pošt. známek

P

Bratislava

 

Výstava známek v Rudém koutku ČTK

P

Praha

 

filatelistická výstava

P

Nová Paka

 

filatelistická výstava

P

Dolní Maršov

 

filatelistická výstava

P

Hodkovice/M

 

filatelistická výstava

P

Martin

 

filatelistická výstava

P

Litomyšl

 

filatelistická výstava

P

Opava

 

 

 

 

1955

PRAGA 1955

I

Praha

 

Filatelistická soutěž Brněnského kraje

K

Brno

 

filatelistická výstava

K

Domažlice

 

filatelistická výstava

M

Brno

 

700 let města Děčína

M

Děčín

 

II. výstava pošt. zn.

M

Hodonín

 

Výstavka ke Dni čs. zn.

P

Praha

 

filatelistická výstava

P

Kladno

 

filatelistická výstava

P

Pardubice

 

filatelistická výstava

P

Česká Skalice

 

filatelistická výstava

P

Modlany

 

filatelistická výstava

P

Krásné Březno

 

filatelistická výstava

P

Ústí / Labem

 

filatelistická výstava

P

Sobotka

 

Týždeň mladých filatelistov

P, J

Martin

 

 

 

 

1956

filatelistická výstava

K

Ústí / Labem

 

filatelistická výstava

K

Gottwaldov

 

Filatelistické jaro BRNO 1956

K

Brno

 

I. podbrdská výstava

R

Hořovice

 

II. okresní výstava pošt. známek

R

Prostějov

 

filatelistická výstava

P

Praha

 

Výstavka ke Dni čs. zn.

P

Košice

 

filatelistická výstava

P

Vrchlabí

 

filatelistická výstava

P

Poruba

 

filatelistická výstava

P

Vysoké Mýto

 

filatelistická výstava

P

Humpolec

 

filatelistická výstava

P

Sezimovo Ústí

 

filatelistická výstava

P

Adamov

 

filatelistická výstava

P

Skalica

 

filatelistická výstava

P

Březnice

 

filatelistická výstava

P

Uhříněves

 

Vítězství čs. pracujícího lidu

P

Oldřichov u Duchcova

 

1. hornická výstava pošt. známek

P

Příbram

 

700 let města Přerova

P

Přerov

 

Výstavka ke Dni čs. zn.

P

Praha

 

filatelistická výstava

P

Tábor

 

filatelistická výstava

P

Broumov

 

filatelistická výstava

P

Ostrava

 

filatelistická výstava

P

Frenštát p.R.

 

 

 

 

1957

I. výstava pošt. zn. strojařů

CS

Martin

 

I. celostátní výstava mladých filatelistů

CS, J

Pardubice

 

Filatelistická soutěž Brněnského kraje

K

Brno

 

filatelistická výstava

K

Olomouc

 

I. okresní výstava pošt. zn.

R

Žamberk

 

II. výstava pošt. zn. stavbařů

R

Brno

 

Výstava díla J. Schmidta

N

Brno

 

Výstavka ke Dni čs. zn.

P

Praha

 

Výstava pošt. zn. SSSR

P

Praha

 

filatelistická výstava

P

Roztoky

 

filatelistická výstava

P

Hostivice

 

filatelistická výstava

P

Rokycany

 

filatelistická výstava

P

Ústí / Orlicí

 

filatelistická výstava

P

Záluží

 

700 let města Moravská Třebová

P

Mor. Třebová

 

40. výročí VŘSR

P

Praha

 

40. výročí VŘSR

P

Soběslav

 

40. výročí VŘSR

P

Sez. Ústí

 

40. výročí VŘSR

P

Strakonice

 

40. výročí VŘSR

P

Smržovka

 

40. výročí VŘSR

P

Rumburk

 

40. výročí VŘSR

P

Hrádek u Rokycan

 

40. výročí VŘSR

P

Studénka - Butovice

 

40. výročí VŘSR

P

Rimavská Sobota

 

40. výročí VŘSR

P

Libkovice

 

VŘSR v obrazech pošt. známek

P

Brno

 

 

 

 

1958

Brno 1958

CS

Brno

 

I. okresní výstava pošt. známek 

Svitavy 

 

  fil. výstava mládeže

R, J 

Teplice 

 

  Výstava k 10. výročí Vítězného Února

Milevsko 

 

  Výstava k 10. výročí Vítězného Února

P

  Komárov u Hořic

 

  Výstava k 10. výročí Vítězného Února

P

  Opava

 

  Výstava k 10. výročí Vítězného Února

P

  Vinařice

 

  Výstava k 10. výročí Vítězného Února

P

  Lipník n. Bečvou

 

  Putovní výstava zn. SSSR

Bratislava 

 

  Putovní výstava zn. SSSR

P

  Nitra

 

  Putovní výstava zn. SSSR

P

  Žilina

 

  Putovní výstava zn. SSSR

P

  Banská Bystrica

 

  Putovní výstava zn. SSSR

P

  Prešov

 

  Putovní výstava zn. SSSR

P

  Košice

 

  40. výročí čs. známek

Bratislava 

 

  Výstava techniky spojů a pošt. známek

Praha 

 

  filatelistická výstava

 Jablonec/Nisou

 

  filatelistická výstava

P

  Nový Jičín

 

  filatelistická výstava

P

Lázně Bělohrad

 

  filatelistická výstava

P

Příbram

 

  filatelistická výstava

P

Březnice

 

  filatelistická výstava

P

Orlová

 

  filatelistická výstava

P

Praha

 

  filatelistická výstava

P

Litvínov

 

  filatelistická výstava

P

 Králíky

 

 

 

 

1959

II. celostátní výstava pošt. zn. strojařů

CS

Plzeň

 

Čs. - německá výstava Strakonice - Zwickau

B

Strakonice

 

I. výstava motivových sbírek v ČSR 

K, N 

Brno 

 

Výstava k 10. výročí Pionýrské organizace

K, J

Praha

 

Výstava k 10. výročí Pionýrské organizace

K, J

Ostrava

 

Výstava k 10. výročí Pionýrské organizace

K, J

Kroměříž

 

Výstava k 10. výročí Pionýrské organizace

K

Hradec Králové

 

Výstava k 10. výročí Pionýrské organizace

K, J

Teplice

 

Výstava k 10. výročí Pionýrské organizace

P

Brno

 

Výstava k 10. výročí Pionýrské organizace

P

Svitavy

 

Zvolen 1959

R

Zvolen

 

filatelistická výstava

R

Skalice

 

25. únor - nástup k socialismu

P

Brno

 

700 let města Chrást u Chrudimě

P

Chrást u Ch.

 

Putovní výstava "Škola filatelie"

P

Prešov

 

Osvobození Oslavan Rudou armádou

P

Oslavany

 

III. propagační výstava pošt. zn.

P

Prostějov

 

Měsíc čs. - sov. přátelství

P

Plzeň

 

Den čs. pošt. známek

P

Praha

 

Den čs. pošt. známek

P

Jičín

 

filatelistická výstava

P

Povážská Bystrica

 

filatelistická výstava

P

Stříbro

 

filatelistická výstava

P

Česká Třebová

 

filatelistická výstava

P

Ml. Boleslav

 

filatelistická výstava

P

Sez. Ústí

 

filatelistická výstava

P

Ústí / Labem

 

filatelistická výstava

P

Handlová

 

filatelistická výstava

P

Praha

 

filatelistická výstava

P

Kladno

 

filatelistická výstava

P

Bystřice p. Hostýnem

 

 

 

 

1960

Bratislava 1960

CS

Bratislava

 

Výstava exponátů oceněných na Bratislavě 1960

P

Lučenec

 

II. výstava námětových sbírek

CS, N

Brno

 

15. výročí osvobození ČSR

R

Kladno

 

15. výročí osvobození ČSR, I. okresní výstava

R

Most

 

15. výročí osvobození ČSR

R

České Budějovice

 

15. výročí osvobození ČSR

R

Stříbro

 

15. výročí osvobození ČSR, I. okresní výstava

R

Hodonín

 

15. výročí osvobození ČSR, III. okresní hornická výstava

R

Příbram

 

Výstava pošt. známok Hornej Nitry

R

Bojnice

 

15. výročí osvobození ČSR

R

Slaný

 

15. výročí osvobození ČSR

R

Libochovice

 

15. výročí osvobození ČSR

R

Jičín

 

15. výročí osvobození ČSR

R

Hostivice

 

15. výročí osvobození ČSR

R

Znojmo

 

15. výročí osvobození ČSR

R

Lomnice u Tišnova

 

15. výročí osvobození ČSR

R

Brno

 

15. výročí osvobození ČSR

M

Rtyně

 

15. výročí osvobození ČSR

M

Mariánské Lázně

 

15. výročí osvobození ČSR

M

Košice

 

fil. výstava

M

Strakonice

 

15. výročí osvobození ČSR

P

Polička

 

15. výročí osvobození ČSR

P

Žacléř

 

15. výročí osvobození ČSR

P, J

Levice

 

15. výročí osvobození ČSR

P

Praha

 

15. výročí osvobození ČSR

P

Hlohovec

 

60 let založení Adamovských strojíren

M

Adamov

 

Putovní školní výstava

P, J

Olomouc

 

fil. výstava mládeže

R, J

Ústí / Labem

 

Čs. - sov. přátelství

P, J

Šumperk

 

II. propagační výstava mládeže

P, J

Praha

 

Čs. - sov. přátelství

N

Praha

 

Výstava k VŘSR

P

Brno

 

Výstava k VŘSR

P

Hlohovec

 

  750 výročí města Hejnice

P

Hejnice 

 

  filatelistická výstava

Smržovka

 

  filatelistická výstava

Aš 

 

  filatelistická výstava

  Vyškov

 

  filatelistická výstava

  Ostrov / Ohří